Варіанти обробки колодязя з бетонних кілець

Бетонні кільця служать прекрасним матеріалом для колодязя і дозволяють викопати його швидко. Наземна частина колодязя з кілець виглядає не дуже привабливо без додаткової обробки. Існують різні варіанти обробки колодязя з бетонних кілець і величезний вибір матеріалів для цього.

Оздоблення цеглою
Варіанти обробки колодязя з бетонних кілець

Цегла — красивий і довговічний матеріал, а працювати з ним легко. Кладка навколо бетонних кілець прекрасно виглядає і служить додатковим захистом бетонного покриття. Є кілька нюансів: для обробки колодязя не підходить керамічна і поризована цегла, тому що вбирає вологу і легко руйнується. Краще вибрати повнотілу цегла, а для додаткового захисту обробити її гідрофобним лаком.

Оздоблення колодязя з бетонних кілець каменем

Штучний або натуральний камінь виглядає не менш красиво, ніж цегла. Такий колодязь нагадує природне джерело з водою, а за довговічність каменю можна не переживати. Перед тим, як перейти до кладки, необхідно обштукатурити бетонне кільце і покрити штукатурною сіткою. Камінь приклеюють на цемент або клей для плитки.

Оздоблення деревом

Дерев’яний будиночок колодязя — це класичний варіант, що відкриває широкі можливості для дизайну. На дерев’яному каркасі можна звести дах і захистити колодязь від бруду і дощу. Дерево необхідно обробляти водовідштовхувальними і антибактеріальними складами.

Обробку колодязя з бетонних кілець деревом можна виконувати в різних стилях. Це і традиційний зруб з круглими колодами, і вагонка, і дикі гілки. Дерево — це королівський оздоблювальний матеріал для колодязів.

Є й більш простий спосіб обробки колодязя з бетонних кілець. Це штукатурка і фарбування. Шар фарби служить надійним захистом від вологи і утворення тріщин, а колір можна вибрати на свій розсуд. Припустимо і такий варіант: спочатку бетонне кільце обкладають цеглою, і тільки зверху наносять шар штукатурки з фарбою.

Для додаткової обробки колодязя з бетонних кілець можна використовувати декоративні елементи, наприклад, квіти. За допомогою обробки можна змінити круглу форму колодязя, зробивши з нього будиночок квадратної форми з додатковими прикрасами. Це зробить колодязь не тільки джерелом води, але і привабливим елементом ландшафтного дизайну.