Демонтаж колодязя з бетонних кілець

Колодязь з ЗБВ кілець — надійна споруда, здатна прослужити десятки років. Однак в деяких випадках необхідно зробити демонтаж колодязя з бетонних кілець, щоб звільнити місце або звести нове джерело води.

Коли необхідний демонтаж колодязя з бетонних кілець
Демонтаж колодязя з бетонних кілець

Існують різні причини. Іноді в грунт потрапляють небезпечні хімікати, які роблять воду з колодязя непридатною для пиття до повного розпаду цих речовин. А цей процес займає не один рік. Якщо в районі сильно піднялися ґрунтові води, це також зробить використання води неприйнятним навіть в технічних цілях. Якщо грунт навколо колодязя забруднився, не залишається нічого іншого, як прибрати колодязь.

Іноді при проектуванні території припускаються помилок, і колодязь потрібно перемістити. Якщо поточне розташування не дозволяє протягнути труби або шланги, а розмір колодязя не дозволяє встановити потужну насосну станцію, потрібен демонтаж і подальше переобладнання колодязя з бетонних кілець.

Як проводять демонтаж колодязя з бетонних кілець

Наземну частину колодязя розбирають. Якщо навколо бетонних кілець побудований будиночок або інші декоративні споруди, їх необхідно повністю розібрати. Кладку цегли або каменю навколо кілець також прибирають. Коли додаткові споруди навколо бетонних кілець повністю прибрані, можна переходити до основної частини резервуара.

Бетонні кільця мають велику вагу, тому їх демонтують за допомогою будівельної техніки. Кільця чіпляють тросом і прибирають. Якщо використані кільця з замком, кріплення розбивають. У деяких колодязях роблять кришку, яку необхідно відкопати. Демонтаж кілець можна почати тільки після того, як кришка прибрана. Нижні кільця колодязя, за домовленістю з власником ділянки, допустимо закопати землею.

Демонтаж колодязя з бетонних кілець не слід робити своїми силами. Навіть ціла команда людей не зможе безпечно підняти бетонні кільця. При такому способі демонтажу високий ризик отримання травми, адже кільця мають гладку поверхню, тримати яку вкрай незручно.

Щоб якісно зробити демонтаж колодязя з бетонних кілець, необхідно звернутися до професійних будівельників. Це вбереже від травм і допоможе в короткі терміни позбавитися від непридатного для використання колодязя.