Маркування ЗБВ кілець

Бетонні кільця мають досить вузьку сферу призначення. Їх використовують для будівництва питних і технологічних колодязів, тунелів і комунікацій. Однак вони розрізняються за розміром і типами, додатково до цього існують кришки і днища. Розібратися в цій продукції допомагає маркування ЗБВ кілець.

Маркування залізобетонних кілець
Маркування ЗБВ кілець

Державні стандарти ДСТУ допускають невеликі відмінності в маркуванні кілець. Вони мають буквене позначення КС або КЦ. Розшифровка проста — кільце стінове. Стінові кільця з гладкою стикувальною поверхнею після літерного позначення маркуються цифрами: КС 10-9 або КС 15-9. Перше число позначає діаметр кільця в дм. Тобто, КС 10-9 має діаметр 1 м в більш звичному вимірі. Друге число позначає висоту кільця також в дм: КС 10-9 має висоту 90 см.

Іноді в маркуванні присутня ще одна буква в кінці: КС 10-9ч. Вона позначає наявність замку — кільце з чвертю. На одному торці такого кільця розташовані стикувальні виїмки, а на іншому — виступи.

Кільця стандартного штампування, як правило, мають висоту 90 см. Якщо вони не підходять для вирішення будівельного завдання, вдаються до добірних кілець, які виготовляють за спецзамовленням.

Маркування інших елементів бетонних колодязів

Крім кілець в будівництві колодязів застосовують і інші елементи:

  • Кришки. Мають маркування ПП 15-2. Розшифровка: Плита перекриття висотою 15 см, несуча навантаження дорівнює 2. Мають отвір під люк.
  • Днища. Мають позначення ПН 20. Розшифровка: плита днища для колодязя діаметром 20 дм. Діаметр в дециметрах округлюють до цілого числа. Допускається маркування літерами ПД.
  • Кільце з кришкою. Являє собою цільну литу конструкцію, маркується літерами КСП.
  • Кільце залізобетонне з днищем. Також є незбиране кільце разом з днищем. Маркування цих ЖБ кілець позначається буквами КСД.

Як можна побачити, маркування залізобетонних кілець і інших елементів бетонних колодязів досить складне. Підібрати відповідний виріб вам допоможуть досвідчені співробітники компанії KOLCA-GBI. Отримати консультацію можна за телефоном (097) 257 88 82. При необхідності виріб доставлять на ваш об’єкт і проведуть монтаж конструкції. Вам навіть не доведеться вникати в тонкощі маркування ЗБВ кілець.