Погріб з кільця ЗБВ: переваги і недоліки

У приватному будинку або на дачній ділянці виникає необхідність в погребі. Дари природи, вирощені на городі, потрібно десь зберігати, і погріб для цього відмінно підходить. Копати погріб — непросте завдання, що вимагає інженерних рішень на зразок додаткового зміцнення. Набагато простіше зробити погріб з кільця ЗБВ.

Погріб з кільця ЗБВ

Кільця ЗБВ використовуються для будівництва підземних конструкцій, таких як колодязі або септики. Підвал – ще одну підземну конструкцію — теж легко зробити з цього матеріалу. Бетонне кільце, особливо посилене арматурою, має високу міцність, тому стеля і стіни такого погріба не доведеться додатково зміцнювати. Єдина інженерна система, необхідна для погріба з бетонних кілець — це вентиляція.

При будівництві погріба із кілець ЗБВ важливо пам`ятати про гідроізоляцію. Особливо це стосується швів, якщо погріб досить великий і складається з декількох кілець. Щоб домогтися більшої герметичності, можна використовувати кільця з замком: одне з них має поглиблення на торці, в які вставляють спеціальні виступи на наступному кільці. Після установки шви обов’язково обробляють гідроізолюючим розчином.

Переваги бетонних кілець для льоху

Бетонні кільця володіють рядом переваг при будівництві погрібу.

  • Висока міцність. Кільця легко витримують тиск грунту, грунтових вод і навіть невеликі сейсмічні поштовхи.
  • Морозостійкість. Бетонне кільце з правильною гідроізоляцією надійно збереже продукти без замерзання навіть в сувору зиму.
  • Довговічність. Погріб з кілець ЗБВ легко прослужить до 20 років при дотриманні правил будівництва.
  • Простота ремонту. Якщо раптом кільце почне руйнуватися в якомусь місці, його можна відреставрувати бетонної сумішшю.

Серед недоліків бетонних кілець для льоху можна виділити лише складність монтажу. Бетонне кільце важить близько 200 кг, тому встановити його  поодинці не вийде. Для монтажу потрібна або техніка, або ціла команда, яка опустить кільце на потрібну глибину. Для довговічного використання льоху потрібно зробити якісну гідроізоляцію.

Льох з кілець ЗБВ — хороший спосіб організувати зберігання продуктів про запас в приватному будинку або на дачній ділянці. Складність монтажу з лишком компенсується довговічністю і високою міцністю такого льоху без додаткового зміцнення.