Чим обробити бетонне кільце для гідроізоляції?

Бетонні кільця використовують для будівництва підземних споруд. Це колодязі, каналізаційні канали, траншеї і тунелі. У таких спорудах бетон часто стикається з водою та пропускає ії крізь поверхню. Чим обробити бетонне кільце для кращої гідроізоляції?

Вибір матеріалів для обробки залежить від призначення бетонної конструкції. Колодязь з питною водою не можна обробляти бітумним складом, тоді як для каналізації саме цей варіант буде оптимальним.

Чим обробити бетонне кільце питного колодязя?
Чим обробити бетонне кільце для гідроізоляції

Коли мова йде про питну воду, для гідроізоляції кілець можна використовувати тільки цементно-полімерні склади. На упаковці складу обов’язково повинна бути відмітка про сумісність з питними резервуарами. Для обробки підійдуть:

  • Пенетрон. Здатний проникати у бетон гідроізоляційний склад.
  • Пенекрит. Цементно-полімерна суміш для обробки швів між кільцями.
  • Пенеплаг. Швидкосхоплююча полімерна пломба, яка підходить для усунення течі.

При монтажі колодязя особливу увагу слід приділити герметичності швів, тому що це місце залишається найбільш уразливим. Після монтажу йде невеликий зсув, що призводить до утворення протікання.

Чим обробити бетонне кільце септика?

При будівництві септика суворі вимоги до гідроізоляції кілець відсутні. Якщо ж цього вимагають природоохоронні організації, з зовнішньої сторони кільця можна обробити бітумно-полімерним складом. Це рулонні матеріали, які наплавлюють на кільця перед спуском під землю.

При необхідності обробити кільця всередині використовують цементно-полімерні склади, які краще тримаються на поверхні бетону. Особливу увагу слід приділити гідроізоляції швів між кільцями. Для цього підійде згаданий вище Пенекрит.

Гідроізоляція технологічного колодязя

Сухий холодець, особливо якщо він знаходиться у вологому грунті, потребує гідроізоляції. Зовні бетонні кільця покривають бітумно-полімерним матеріалом, а всередині наносять цементно-полімерний склад для максимально надійної гідроізоляції. Плиту днища колодязя обов’язково обробляють бітумно-полімерним матеріалом до монтажу споруди. Щоб відповісти на питання, чим обробити бетонне кільце, необхідно знати яку споруду вони утворюють. Для контакту з питною водою підходять тільки цементно-полімерні суміші, тоді як для технологічних споруд можна використовувати бітумно-полімерні склади.