Як почистити колодязь з бетонних кілець

Колодязь з бетонних кілець служить десятки років, проте за цей час вода в ньому може перетворитися в непридатний для пиття розчин. Щоб цього не допустити, раз в 2-3 роки колодязь необхідно чистити. Це роблять механічним і хімічним способом. Нижче ви знайдете докладну інструкцію, як почистити колодязь з бетонних кілець.

Як зрозуміти, що колодязь пора чистити
Як почистити колодязь з бетонних кілець

Про необхідність чистки кажуть візуальні зміни води: помутніння, поява плівки або розводів. Неприємний запах також дає знати, що в колодязі завелися бактерії. Однак не завжди забруднення можна помітити неозброєним оком або носом.

Для хімічного аналізу води необхідно використовувати аналізатори або перевіряти воду в лабораторіях. Якщо показники відхилилися від норми і вода забруднена, доведеться проводити очистку криниці. Це не складний процес, необхідний для подальшого вживання води з цього резервуара.

Очищення криниці з бетонних кілець

Насамперед необхідно почистити дно колодязя. Там накопичується іл, через який виникає помутніння і неприємний запах води. Для цього на дно колодязя опускають дренажний насос, а іл зчищають шестом вручну. Якщо на днище є фільтруюча галька, її промивають сильним напором води. Після декількох років на дні колодязя галька може сильно покритися накипом, в такому випадку її замінюють на нову.

Наступним етапом необхідно почистити шахту колодязя з бетонних кілець. Для цього воду обробляють хлором або кисневмісним реагентом. Другий варіант значно дорожче, а ефект тримається недовго, проте він не має шкідливого впливу на організм людини.

Якщо в колодязі зроблена правильна гідроізоляція, потреба в очищенні виникає не частіше ніж один раз на 2-3 роки. Якщо ж бетонні кільця зрушили або в стінах утворився пролом, необхідно провести ремонт і здійснити очистку води, адже в неї могли потрапити небезпечні бактерії.

Замовити бетонні кільця для будівництва колодязя ви можете в компанії KOLCA-GBI по телефону (097) 257 88 82. Співробітники підприємства мають 12річний досвід виготовлення та продажу ЗБВ кілець. При необхідності можлива доставка і монтаж виробів на об’єкті клієнта. Вся продукція виготовлена ​​відповідно до вимог ДСТУ.