Як проходить процес виготовлення зб кілець

Залізобетонні кільця — міцний будівельний матеріал. Їх використовують для спорудження підземних конструкцій, а це значить, що кільця витримують тиск грунту і грунтових вод. Як вдається досягти такої високої міцності? Відповідь криється в технології виготовлення зб кілець.

Використувані матеріали
виготовлення зб кілець

У виготовленні кілець використовують бетон марки не нижче М200. На додаток до бетону йде наповнювач: пісок середньої зернистості і щебінь фракції 5-10 мм. Однак сама по собі така суміш не дасть достатньої жорсткості, тому бетонні кільця додатково армують.

Для виготовлення зб кілець використовують арматурний дріт діаметром 4 мм. Перед заливанням бетону в форму, арматурну сітку замикають кільцем і додатково фіксують так званими «зірочками». Це зроблено, щоб в процесі заливки дріт не притиснуло до стінки форми. Якщо це станеться, готове кільце буде швидко руйнуватися: на дроті з’явиться іржа і навколишня бетонна суміш почне тріскатися.

Устаткування для виготовлення жб кілець

Для виробництва кілець застосовують різне устаткування. Два найбільш популярних способу — це віброформи і вибропресс.

Віброформа має зовнішню опалубку і сердечник по внутрішньому радіусу. Зовнішня опалубка оснащена вібраторами, які ущільнюють бетонну суміш, завантажену в форму. Процес виробництва ускладнюється тим, що для масового виготовлення кілець необхідно постійно зміщувати віброформи кран-балкою. Якщо бетонозмішувач знаходиться далеко від віброформи, це створює складнощі з застиванням бетону.

Кільця з замком в віброформі можна виготовляти тільки ручним способом, а це істотно подовжує процес виробництва і призводить до високого відсотку браку.

Вібропресс. Стаціонарне сучасне обладнання, що має ряд переваг. У комплексі з пресом поставляється бетономішалка і укладальник. Вібропресс забезпечує потужне пресування, яке дає якісне віброущільнення шляхом впливу різночастотних вібрації на частинки наповнювача.

В процесі виготовлення жб кілець прес рівняє поверхню кільця, роблячи її гладкою і щільною. Устаткування також дозволяє робити замки машинним способом. В цілому, кільця, вироблені в вібропресі, відрізняються більш високою якістю, ніж вироби з віброформи.

Залізобетонні кільця в процесі експлуатації піддаються високому тиску, тому головною характеристикою служить міцність. Виробництво в вібропресі гарантує високу якість і довговічність кілець.