Як утеплити бетонні кільця колодязя?

Бетонні кільця використовують для будівництва колодязів. Це зручний і міцний матеріал, здатний прослужити довгі роки. Однак взимку вода в колодязі може замерзнути, що призведе до руйнування конструкції. Питання про те, як утеплити бетонні кільця, особливо гостро постає перед першими холодами.

Чому потрібно утеплювати колодязь з ЗБВ кілець
Як утеплити бетонні кільця колодязя

Зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що при замерзанні вода розширюється в обсягах. Лід тисне на бетонні кільця, які під тиском можуть тріснути або зміститися. Це, в свою чергу, призводить до провалу грунту, розриву швів і замерзання насоса. Відновлення таких поломок потребує великих вкладень і витрат часу. Набагато простіше заздалегідь утеплити колодязь з бетонних кілець.

Комплекс робіт з утеплення колодязя проводять заздалегідь, коли холоди ще не настали. Весь процес можна розділити на 2 етапи: зовнішнє утеплення та утеплення бетонних кілець.

Зовнішнє утеплення колодязя

Щоб скоротити вплив морозного повітря, для колодязя будують дах. Його роблять у формі двосхилої покрівлі, щоб зберегти прошарок повітря всередині. Щілини закладають керамзитом або іншим розчином для герметизації. У даху обладнають дверцята для доступу до води.

Іншим варіантом даху служить бетонна кришка, проте до неї необхідно додати утеплювач і зробити люк для доступу до води. Такий варіант складніше у виготовленні.

Як утеплити бетонні кільця?

Утеплення стін колодязя — не менш відповідальне завдання. Промерзлі повітря і грунт швидко охолоджують бетон і вода в колодязі відразу перетворюється на лід. Для утеплення бетонних кілець використовують різні матеріали. Вибір залежить від глибини колодязя і ширини траншеї навколо кілець. Для утеплення використовують:

  • Пінопласт. Дешевий і простий у використанні матеріал. Він не гниє, не виділяє токсинів, стійкий до вологості. Напівкруглі пластини на півтора метра закопують в землю і кріплять до ЗБВ кілець.
  • Пінополіуретан. Матеріал володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями, проте з часом руйнується під впливом УФ-променів.
  • Пінополістирол. Цей матеріал в формі півкіл кріплять до бетонних стін морозостійким клеєм. Для кращого захисту пінополістирол зверху покривають руберойдом.
  • Ізолон. Перевага в тому, що це самоклеючий матеріал і утеплити їм колодязь легко навіть своїми руками. Зверху бажано покрити руберойдом.

Як утеплити бетонні кільця колодязя? Використовуйте матеріали з низькою теплопровідністю, перераховані вище. Для додаткового захисту необхідно побудувати дах.