Елементи оглядових колодязів

Оглядовий колодязь — це споруда, побудована під землею для забезпечення доступу до комунікацій, таких як каналізаційна система, водопроводи або газопроводи. За допомогою такого колодязя підземні комунікації перевіряються, модифікуються, очищаються і обслуговуються. Існують різні елементи оглядових колодязів, що дозволяють будувати зручні і не потребуючі обслуговування споруди.

З чого роблять оглядові колодязі?
Елементи оглядових колодязів

Як правило, оглядові колодязі оснащують кришкою, яка закриває їх від несанкціонованого доступу. Як кришки використовують залізобетонну кришку, що має маркування ПП. Випускають різні розміри кришок. Деякі з них дозволяють лише оглянути колодязь, а кришки більшого розміру відкривають доступ для людини, яка може спуститися в колодязь. Кришки, що використовуються для колодязів, як правило, мають круглу форму.

В якості основного матеріалу, розташованого в землі, використовують ЗБВ кільця. Це міцні і надійні конструкції із залізобетону, що витримують високий тиск грунту і не пропускають воду. Перед будівництвом оглядового колодязя копають котлован, в який і поміщають кільце.

Елементом оглядового колодязя може бути звичайне стенове кільце або ж кільце з фальцевим замком. Останній варіант забезпечує більш високу міцність з’єднання. Такі кільця трохи дорожче стандартних, проте їх вартість повністю виправдана.

Забезпечення доступу через колодязь здійснюється поетапно. Якщо глибина колодязя менше 1 м, споруджується драбина. Якщо глибина перевищує 2,5 м, встановлюється звичайни сходи.

Оглядові колодязі обладнують для обслуговування підземних комунікацій, тому вони не потребують залізобетонних днищ. Це виріб використовується при будівництві питних колодязів або септиків. Залізобетонні елементи оглядових колодязів включають в себе лише кільця і ​​кришки, які відкривають широкі можливості для будівництва. Їх можна розташовувати вертикально або горизонтально, тим самим споруджуючи необхідну конфігурацію колодязя.

Міцність збірних залізобетонних виробів гарантує довгий термін служби колодязя і відсутність необхідності в обслуговуванні. Єдину складність представляє монтаж колодязя. Залізобетонні кільця володіють великою вагою, тому їх монтаж здійснюють із застосуванням спецтехніки.

Замовити елементи оглядових колодязів ви можете в компанії «KOLCA-GBI». Багаторічний досвід виробництва і продажу залізобетонних виробів гарантує вигідне співробітництво і швидку доставку. Отримати консультацію та придбати вироби можна по телефону (097) 257 88 82.