Чому кришка ЗБВ для колодязя кругла?

Кришки колодязів найчастіше мають круглу форму. Готові кришки ПП зі збірного залізобетону також роблять у формі кола. Чому кришка ЗБВ для колодязя кругла? Існує багато переваг, які дає така форма.

Отвори під кришками люків завжди круглі, так як вони набагато краще витримують тиск з боку навколишнього грунту. Така форма розподіляє навантаження рівномірно по поверхні бетонних кілець. Однак це не означає, що кришка обов’язково повинна бути круглою. Вони можуть мати квадратну або прямокутну форму. Так чому ж їх все-таки роблять круглими?

кришка ЗБВ для колодязя

Круглі кришки ЗБВ для колодязів мають кілька переваг у порівнянні з квадратними кришками. Звичайно, при установці будь-якої кришки колодязя питання здоров’я та безпеки знаходяться на першому місці, тому має сенс використовувати максимально безпечні матеріали і форми.

Переваги круглої ЗБВ кришки для колодязя

Якщо кругла кришка колодязя зламалася або провалилася в отвір, вона не може повністю провалитися на дно, тоді як якщо б ви використовували квадратну кришку, все це досить легко може впасти прямо на саме дно, створивши велику небезпеку.

Круглі кришки набагато простіші в обігу і маневруванні, оскільки їх можна котити, в той час як квадратні кришки не так легко переміщати.

Міцність — ключовий атрибут ЗБВ кришки для колодязя, тому вибір круглої кришки буде найбільш розумним варіантом, так як вона витримує вагу і тиск набагато краще, ніж квадратні кришки. Під тиском середня частина квадратної кришки стає найслабшим місцем, оскільки відстань від центру до сторін не дорівнює відстані до кутів, тому тиск на кути кришки робить їх найміцнішою частиною. Кругла кришка має однакову відстань від центру до всіх сторін, що робить будь-яку точку круглої кришки однаково міцною.

Круглі кришки не треба розміщувати певним чином, їх можна просто поставити під будь-яким кутом, і вони будуть добре прилягати до поверхні, тоді як квадратну кришку необхідно спочатку правильно вирівняти на поверхні наземної частини колодязя.

Кругла ЗБВ кришка для колодязя — готовий виріб зі збірного залізобетону. Її перевага в тому, що кришка позбавляє від необхідності вести бетонні роботи або споруджувати відповідну кришку з інших матеріалів. Штамповані вироби мають стандартні розміри і дозволяють легко підібрати найбільш підходящу кришку.