Які кільця потрібні для колодязя?

Облаштування колодязя на власній ділянці — прекрасний спосіб забезпечити водою все господарство. Сучасні технології відкривають прості і швидкі способи будівництва колодязів. Використовувані матеріали практично не вимагають обслуговування і на всьому терміні експлуатації не втрачають своєї міцності. Одним з найпопулярніших і простих в установці матеріалів служать ЗБВ кільця. Щоб колодязь вийшов правильним, попередньо необхідно розібратися, які кільця потрібні для колодязя.

Яке з’єднання вибрати?
Які кільця потрібні для колодязя

Залізобетонні кільця прекрасно витримують високий тиск грунту і практично не пропускають воду. Для додаткового захисту шви між кільцями гідроізолюють. Щоб підвищити надійність з’єднання, використовують кільця з замковим з’єднанням. Найпоширенішим з них є фальцевий замок. Кільця з фальцевим замком мають пазогребневі з’єднання на торцях. На верхньому торці паз розташований на внутрішньому краї, а на нижньому – на зовнішній стороні. Потрапляючи один на одного, кільця надійно з’єднуються між собою, утворюючи надійний замок.

Таке з’єднання стійке до зрушень і краще гідроізолюване. Звичайно, для максимального захисту необхідно обробити шви гідроізолюючим розчином.

З якого матеріалу вибрати кільця?

Які кільця потрібні для колодязя? Для будівництва колодязів використовують залізобетонні кільця, посилені арматурою. Такі вироби значно міцніше і гарантують більше 10 років експлуатації. Розміри кілець підбирають індивідуально. Найбільш поширеними моделями для колодязів служать КС-20-9, КС-10-9, КС-15-9. Діаметр кілець варіюється від 100 до 200 см, а стандартна висота становить 90 см.

Для захисту колодязя від сміття і паводкових вод необхідна кришка. Її розташовують на наземній частині колодязя. Як правило, вона також виготовлена ​​із залізобетону, що виключає випадкові відкриття і доступ в колодязь дітям. Щоб надати криниці естетичну привабливість, навколо наземної частини з кришкою часто споруджують декоративну надбудову з дерева, каменю або пластикових панелей.

Якщо ви не знаєте, які кільця потрібні для колодязя, то можете зателефонувати в компанію «KOLCA-GBI» і отримати консультацію. Наш телефон — (097) 257 88 82. Багаторічний досвід роботи гарантує взаєморозуміння з клієнтами, а доставка власним транспортом спрощує роботу.