Колодязь для води з бетонних кілець

Колодязь схильний до різних навантажень. Це і тиск ґрунту, і ймовірність попадання всередину ґрунтових вод, і осипання бруду зверху. Колодязь для води з бетонних кілець – міцна і довговічна споруда для забезпечення господарства питною водою.

Під час риття колодязя часто виникають дві проблеми:

  • чи може свердловина обрушитися або виявитися небезпечною через нерівномірний тиск ґрунту?
  • чи не потраплять всередину ґрунтові води?
Колодязь для води з бетонних кілець

Огляд внутрішньої частини колодязя, а також навколишньої місцевості допоможуть оцінити небезпеку. Установка бетонних кілець стане розумним рішенням, адже вони витримують великий тиск ґрунту і оберігають колодязь від руйнування. Використання колодязних кілець дозволить забезпечити безпечне риття колодязя на м’яких ґрунтах, при цьому зберігаючи вхід в колодязь.

Для добре влаштованої шахти з посиленими стінками можна використовувати різні матеріали. У нашій країні раніше були поширені колоди з тих же причин, чому дерево було популярним матеріалом для будинків.

Чому варто побудувати колодязь для води з бетонних кілець?

Можна скласти стіни шахти з каменю або цегли, але цей метод потребує певних навичок. Сьогодні в більшості випадків використовують залізобетонні кільця. Колодязь із залізобетонних кілець — найпростіше рішення: такі вироби можна придбати практично скрізь, а їх установка не вимагає яких-небудь особливих знань.

У продажу є різні варіанти: різного діаметру, з гладкою кромкою або з замком, що дозволяє спростити установку окремих елементів. Широко поширена думка, що замок типу «гребінь-паз» на краю кілець допомагає вирішити як мінімум дві проблеми:

  • збільшує герметичність стін;
  • захищає від можливого зсуву кілець відносно одне одного.

Обидва ці моменту неспроможні. Глибина канавки 20 мм на бетонному виробі не стане перешкодою для води — знайдеться ямка. Якщо рівень ґрунтових вод вище стику кілець, пазогребневе з’єднання не дає переваг у порівнянні з простою установкою кілець одне на інше. Якщо напору немає, вода вибирає шлях найменшого опору і стікає по зовнішніх стінках колодязя і не проникає в горизонтальний шов.

При покупці кілець звертайте особливу увагу на геометрію виробів: простежте, щоб кільця були однаковими і мали заявлені розміри, щоб вони були круглими, а не овальними. Перевірте характеристики. І найголовніше, переконайтеся, що ви купуєте продукцію, що відповідає сертифікатам і стандартам. Колодязь для води з бетонних кілець прослужить довгі роки, адже міцність матеріалу забезпечує приголомшливу стійкість до руйнування.