Для чого потрібен оглядовий колодязь?

Підземні комунікації використовуються повсюдно. Розміщення труб під землею підвищує їх безпеку і не псує вигляд вулиць. Не варто забувати, що комунікації під землею потребують обслуговування. Щоб забезпечити доступ до підземних ліній, будують оглядові колодязі. Для чого потрібен оглядовий колодязь? Постараємося дати розгорнуту відповідь на це питання.

Для чого потрібен оглядовий колодязь

Відповідно до термінології, оглядовий колодязь — це шахта від поверхні землі до підземних споруд. Їх роблять там, де особливо потрібен нагляд людини.

Люки виконують ряд функцій. Ось основні призначення люка:

  • Використовується для інспекцій підземних систем, технічного обслуговування, наприклад, очищення або усунення перешкод.
  • Полегшує вентиляцію систем під землею.
  • Відкриває доступ для створення нових гілок комунікацій.
  • Полегшує прокладку труб на зручній глибині.

Люки можуть розташовуватися в різних місцях. Через свої основні функції їх розташовують в таких областях:

  • На стику двох труб;
  • Там, де змінюється розмір труби;
  • У місцях змін вирівнювання труб;
  • Там, де змінюється клас каналізації;
  • Люки обов’язково розміщуються вздовж лінії каналізації для доступу та обслуговування. Місце варіюється в залежності від діаметра труби.
Види технічних колодязів

Колодязі прийнято ділити на три категорії: дрібні, нормальні і глибокі. Розмір вибирають виходячи з певних цілей. Він залежить від цільового призначення і від розмірів підземних комунікацій. Колодязі можуть мати різні форми кришки.

Дрібні колодязі або оглядові камери мають глибину від 60 до 100 см. Вони розміщуються на початку каналізаційної труби і розміщуються там, де немає інтенсивного трафіку.

Нормальні колодязі. Вони мають глибину приблизно 150 сантиметрів. Колодязі є частиною каналізаційної або зливової каналізації і містять важкий люк, зазвичай квадратної або прямокутної форми.

Глибокі колодязі. Якщо глибина перевищує 150 сантиметрів, колодязь вважається глибоким. Для чого потрібен глибокий оглядовий колодязь? Він забезпечує доступ для людини до підземних споруд. Їх часто обладнають сходами.

Колодязь може виконувати кілька функцій. Найбільш важливі з них: полегшення інспекцій поземних систем, полегшення вентиляції каналізаційної системи, можливість розширювати підземні комунікації, забезпечення прокладки ліній на зручній глибині. Компанія «KOLCA-GBI» пропонує широкий асортимент ЗБВ-кілець і супутньої продукції в Києві.