Елементи колодязів ЗБВ

Будівництво колодязів з бетонних кілець вимагає додаткової продукції. Для полегшення використання, поліпшення дизайну і технічних характеристик для установки конструкцій колодязів використовується асортимент доповнень. Елементи колодязів ЗБВ включають:

Елементи колодязів ЗБВ
  • Дно. Важливий елемент для всіх споруд під землею. Зазвичай дно купують разом з кільцями, щоб діаметр точно підійшов один до одного. Важливо підбирати деталі однакового розміру, щоб виключити зазори і пропуск вологи.
  • Кільця з замком. Це різновид ЗБВ кілець з додатковим замковим кріпленням. Воно забезпечує додаткову міцність, протидію волозі і просипанню землі. Фальцеві з’єднання додатково покривають шаром гідроізоляції.
  • Кришка. Вона служить важливою деталлю колодязя і надійно закриває його від попадання пилу, бруду, несанкціонованого доступу. Важливо розрізняти бетонні кришки і декоративні люки, які не можуть забезпечити високий рівень захисту.
Типи ЗБВ кілець

В облаштуванні колодязів різного призначення використовують кільця різних типів:

  • З замковим з’єднанням пазогребневого типу. Пази розташовані на кожному кільці. Торці виробу оснащені пазом: зверху він розташований по зовнішньому краю, знизу — по внутрішньому. При монтажі один елемент монтується в інший, утворюючи щільний замок. Такий прийом гарантує неможливість зміщення кілець.
  • Стінові ЗБВ кільця без запірних елементів. Для кращої герметизації роблять гідроізоляцію і зміцнення швів. Це продовжує термін служби споруди.
  • Регулюючі низькі кільця з меншим діаметром мають товсті стінки. Їх встановлюють для регулювання горизонтальної поверхні, зміни внутрішнього обсягу, коли виникає необхідність звузити діаметр колодязя.

Кільця рекомендується купувати у прямого виробника. Заводське виробництво гарантує високу якість продукції. Через вагу виробу транспортування вимагає використання спеціалізованого транспорту.

Маркування продукції

Про розміри кілець розповість їх маркування. Символи стандартного кільця КС 10-9 вказують на розміри вироби:

  • Внутрішній діаметр — 10 дм або 100 см;
  • Висота — 9 дм або 90 см.

Кільця інших розмірів мають подібне маркування з іншими значеннями. Розміри найбільш популярних моделей: КС 10-9 і КС 15-9 рівні 0,60 і 1,64 м3 відповідно.

Які елементи колодязів ЗБВ використовують в будівництві? Це стінові кільця, днища, кришки, регулюючі кільця. Використовують як прості кільця, так і продукти з фальцевим замком. Для виготовлення кілець використовують цемент марок М400-М500, гравій та пісок, а також сталеву арматуру. Кільця мають високу міцність. Компанія «KOLCA-GBI» пропонує широкий асортимент ЗБВ-кілець і супутньої продукції в Києві.