З чого зробити оглядовий колодязь?

Оглядові колодязі будують для огляду і обслуговування підземних мереж. Сучасний ринок пропонує великий вибір матеріалів для них. Найчастіше використовують ЗБВ-кільця, але інші матеріали теж набирають популярність. З чого зробити оглядовий колодязь, щоб він прослужив довгі роки?

З чого зробити оглядовий колодязь

Оглядовий колодязь — це споруда, призначена для роботи з комунікаціями. Місця установки колодязів повинні забезпечувати хороший огляд і доступ для обслуговування. Їх будівництво регулюється стандартами, тому якість готової конструкції завжди виходить високою.

Оглядові колодязі з бетонних кілець

З чого зробити оглядовий колодязь? Збірний залізобетон займає пальму першості завдяки своїй вражаючій міцності, вологостійкості і довговічності. Армований бетон легко витримує тиск і інші навантаження. Армування практично позбавляє його слабких сторін.

Термін служби таких колодязів оцінюють десятками років. При належній установці вони не пропускають воду, не горять, не тріскаються. Серед інших важливих переваг кілець зі збірного бетону:

  • Відмінна міцність на стиск;
  • Наявність арматури збільшує міцність на розтягнення;
  • Доступні способи для ще більшого посилення міцності;
  • Екологічно чистий продукт;
  • Відповідність стандартам ДСТУ.

Всі вироби виробляють в заводських умовах. Готова продукція проходить ретельний контроль якості, тому ймовірність браку виключена. Раніше для будівництва підземних колодязів використовували цеглу, монолітний бетон або глину. Сьогодні на зміну їм прийшов міцний збірний залізобетон. Його використовують в тому числі для питних колодязів.

З чого зробити оглядовий колодязь? Збірні кільця ЗБВ дають і інша переваги. Вони дозволяють будувати повноцінні канали під землею для доступу людини. Можна створити цілі ходи, по яких буде легко переміщатися. Різні варіанти бетонних кілець дозволять зробити повороти і розширення, поставити драбину.

Уявіть собі складності будівництва глибокого цегельного або монолітного лазу. Після земляних робіт доведеться провести під землею тривалий час, забезпечити застигання бетону. Пучиністий або вологий ґрунт може сильно ускладнити завдання. Готові збірні кільця значно простіше в роботі. Їх потрібно просто встановити в землі і забезпечити надійну гідроізоляцію. Компанія «KOLCA-GBI» пропонує широкий асортимент ЗБВ-кілець і супутньої продукції в Києві.