Що таке ЗБВ кільця?

Залізобетонні кільця — універсальний матеріал. Сфера його використання не обмежується колодязями і підземними спорудами. З кілець часто споруджують садові конструкції. Що таке ЗБВ кільця? Відповідь на це питання вимагає невеликого поглиблення в тему.

Кільця ЗБВ — будівельний матеріал, вироблений в заводських умовах. Вимоги до виробництва закріплені в державних стандартах ДСТУ. Сировиною служить цемент різної міцності, наповнювачі з щебеню, гравію і піску. Для додаткового зміцнення використовують арматуру. Неправильні умови виробництва можуть призвести до погіршення якості, зниженого терміну служби і проблем в експлуатації.

Що таке ЗБВ кільця

Продукція має велику вагу. За рахунок арматури продукт має високу міцність на розтягнення і практично не має слабких місць. Бетон надійно захищає сталь від корозії всередині. Варто відзначити, що армовані кільця істотно міцніше виробів з простого бетону.

Особливості продукції

До переваг ЗБВ-кілець відноситься висока міцність і значна довговічність. Штамповані кільця стандартного розміру мають висоту 90 см, однак виробляють і інші габарити. Розмір завжди вказано в маркуванні. Позначення КС-10 означає, що кільце має діаметр 10 дм. Кільця, виготовлені за індивідуальним замовленням, називають додатковими.

Сфера застосування кілець ЗБВ

Використання можливе в різних сферах будівництва. Найчастіше їх застосовують для створення таких конструкцій:

  • Системи водопостачання;
  • каналізація;
  • елементи газопроводів під землею;
  • зовнішні споруди.

Кільця мають велику масу. В індустріальному будівництві це не викликає особливих проблем, а для індивідуальних замовників необхідно використовувати спецтехніку, що істотно підвищує вартість будівництва.

Що таке ЗБВ кільця і в чому їх переваги? До головних плюсів ЗБВ-кілець відносяться такі показники:

  • можливість використовувати на будь-яких ґрунтах, незалежно від глибини установки;
  • простота монтажу;
  • підходять для тепло і гідроізоляції;
  • стійкі до зовнішніх пошкоджень;
  • тривалий термін служби;
  • підходять для питних колодязів.

Бувають варіанти кілець, в складі яких немає арматурної сталі. Їх міцність нижче. Їх виробляють за допомогою вібропресування, що зміцнює бетон і не дає йому руйнуватися. Під час установки під землю кільця закріплюють цементним розчином. Додаткові кріплення у вигляді фальца істотно зміцнюють конструкцію. Це допомагає зберегти цілісність гідроізоляції та іншого захисного покриття. Компанія «KOLCA-GBI» пропонує широкий асортимент ЗБВ-кілець і супутньої продукції в Києві.