Коли потрібен ремонт колодязів з бетонних кілець?

Відновлення або заміна елементів колодязя вимагає підготовки. При плануванні і проектуванні враховують можливість заміни окремих компонентів, щоб забезпечити надійність і економічну ефективність. Ремонт колодязів з бетонних кілець, як правило, має на увазі заміну його частин.

Бетонні елементи колодязів
ремонт колодязів з бетонних кілець

Системи колодязів в основному складаються з підземних труб з люками і насосними станціями, розташованими в нижніх точках системи. Камери зазвичай складаються з ЗБВ кілець. В якості кришок зазвичай виступає цей же матеріал. У конструкції виробів не так багато відмінностей, крім форми і діаметра. Стандарти матеріалів вказані в ДСТУ. При значному руйнуванні елементів проводять заміну. Глибокі тріщини, пошкоджені краї не підлягають відновленню.

Днища колодязів можуть бути збірними або монолітними залежно від вимог проекту. Монтовані на місці днища допомагають забезпечити хорошу посадку під час будівництва, а також простоту і водонепроникність. При порушенні герметичності проводять додаткову гідроізоляцію. Демонтаж днища передбачає розбирання всього колодязя. До цього виду ремонту колодязя з бетонних кілець вдаються в крайньому випадку, коли днище не підлягає відновленню.

Камери колодязів можуть бути оброблені гидроізолюючими складами. Обробка стиків між елементами запобігає потраплянню бруду або ґрунтових вод всередину. Проводяться дослідження ґрунту, які повинні включати випробування на корозійну активність, щоб визначити, чи буде потрібне зовнішнє покриття.

Щоб запобігти попаданню бруду і забезпечити водонепроникне ущільнення, з’єднання повинні бути щільними і включати захисні мастики.

Чому заміна?

Двома основними причинами відновлення або заміни бетонних частин колодязів є руйнування або порушення герметичності. Руйнування колодязя може бути виявлено під час інспекції, технічного обслуговування. Порушення герметичності питного колодязя можна помітити по брудній воді.

Компанія «KOLCA-GBI» пропонує якісні вироби ЗБВ для колодязів. В асортименті кільця КС, днища ПН, кришки ПП. Вся продукція сертифікована. Доставляємо замовлення по Києву і області, монтуємо на об’єкті клієнтів. З нашими виробами ремонт колодязів з бетонних кілець пройде швидко і ефективно.