Чому колодязь круглий?

Отвори під кришками люків завжди круглі. Ви задумувались, чому колодязі влаштовані саме так? Звичайно, існують і квадратні колодязі, але це швидше виняток з правил. Читайте далі, щоб дізнатися, чому колодязь круглий.

Чому колодязь круглий

З історичної точки зору ми не можемо точно визначити винахід ЗБВ кілець. Десь на початку 20-го століття підрядник, інженер або, можливо, виробник бетонних труб зрозумів, що якщо збірні залізобетонні труби можна встановлювати горизонтально, вони можуть робити те ж саме і по вертикалі. Ця проста думка про змінення осі установки на 90 градусів принесла всі переваги збірних залізобетонних конструкцій в каналізаційні та дренажні колодязі.

Переваги круглої форми

Конструкції колодязів служать багатьом важливим цілям в каналізаційних і дренажних системах. Це може бути точка з’єднання, де трубопровід відхиляється, щоб відповідати проектним умовам. Колодязі необхідні для доступу людини до підземних мереж комунікацій.

Отвори під кришками круглі, тому що вони можуть витримувати тиск навколишнього циліндричного майданчика. Крім того, широке коло залишає достатньо місця для людини. Так природно кругла форма перетворилася в колодязь.

Чому у більшості колодязів круглі кришки? Є кілька причин:

  • Економія матеріалу;
  • Легка транспортувати;
  • Проста установка;
  • Чи не падає в колодязь.

Кришки інших форм, включаючи квадратні, прямокутні, ромбоподібні і інші, легко провалюються в колодязь. Це небезпечно при використанні кришок на тротуарах або на проїжджій частині.

При використанні квадратної або прямокутної кришки її центр буде найслабкішим місцем. Відстань від центру до країв буде неоднаковою, тому кришка може провалитися при тиску в центр. Кругла форма забезпечує однакову відстань від центру до будь-якої точки кола, що рівномірно розподіляє тиск.

Чому колодязь круглий? Чому кришки круглі? Така форма забезпечує оптимальний розподіл тиску. Це особливо важливо для підземних споруд. Безумовно, традиційні круглі колодязі — відмінне рішення.

Компанія «KOLCA-GBI» пропонує якісні ЗБВ вироби для колодязів. У нас ви знайдете кільця стінові, днища ПН, кришки ПП, що відповідають стандартам ДСТУ. Доставляємо продукцію по Києву і області, виконуємо монтаж.